Tajne stowarzyszenia – najbardziej pociągające organizacje o charakterze społecznym

queue-154925_1280Nie ma chyba nikogo wśród nas, kto nie słyszałby o jakimś tajnym stowarzyszeniu, które prowadzi niezwykle tajne przedsięwzięcia, mające wpływ właściwie na całą politykę światową. Każdy z nas na palcach jednej ręki jest w stanie wymienić chociażby kilka takich nazw. Przyjrzyjmy się niektórym im z bliska, poznajmy ich założenia i najsłynniejszych przedstawicieli.

  1. Czaszka i kości – stowarzyszenie, które zostało założone w 1832 roku przy Uniwersytecie Yale. Jest to jedno z pierwszych bractw studenckich, jakie powstało na świecie. Wartym uwagi jest to, że pierwotna nazwa tego stowarzyszenia brzmiała „Bractwo śmierci”, ale z różnych powodów zrezygnowano z niej. Wokół bractwa narosło przez dziesiątki lat mnóstwo legend. Jedną z nich jest ta, która mówi, że jakoby właśnie stamtąd wywodziły się najtęższe umysły CIA, że nowych członków po dziś dzień poddaje się wielce tajemniczym rytuałom wtajemniczenia. Faktem jest natomiast to, że do organizacji tej należało dwóch prezydentów USA – George W. Bush oraz jego ojciec.

  1. Różokrzyżowcy – stowarzyszenie, które pojawiło się już w XV wieku. W swojej nauce pokrótce nawiązują do alchemii, kabały, gnozy. Wierzą oni, że zbawienie możliwe jest w przemianie ołowiu – owym ołowiem ma być ludzka natura – w złoto – którym ma być zjednoczenie z bogiem. Człowiek, aby stać się złotem musi stoczyć walkę z własną naturą i podnieść się niejako z grobu własnych słabości. Do najbardziej znanych członków tej grupy z pewnością zaliczają się: Stanisław August Poniatowski, Victor Hugo, J.W. Goethe czy Teofil Ociepka.

  1. Zakon Świątyni Wschodu – to jedno z najbardziej niebezpiecznych stowarzyszeń religijnych. Zostało powołane do życia na początku dwudziestego wieku. Jednym z jego założycieli jest jeden z najbardziej znanych brytyjskich okultystów – Alister Crowley, bardziej znany ze swojego pseudonimu – Czarna Bestia. Członkowie tej organizacji spotykają się w swoich grupach, podczas których odprawiane są swego rodzaju nabożeństwa. Służą w nich kapłanki, które muszą być dziewicami oraz dzieci. Kapłan zwany Książę Jeruzalem w rytualnej recytacji wzywa bogów egipskich oraz szatana a także oddaje się tańcu, który wykonuje w przeważającej części zupełnie nago. Naczelną zasadą tego stowarzyszenia jest czynienie swojej woli.

  1. Illuminaci – o nich zrobiło się najgłośniej po premierze książki Dana Browna pt. „Anioły i Demony”. Dzielą się między sobą na:

– iluminatów bawarskich

– iluminatów Awiniońskich zwanych hermetycznymi

– iluminatów nowożytnych

– iluminatów sztokholmskich

– iluminatów Thanaterosa.

  1. Zakon Syjonu – współczesna organizacja religijna, która słynie z tego, że rzekomo posiada tajemnicę, której wydanie, miałoby spowodować upadek chrześcijaństwa w całej Europie a być może na całym świecie.

  1. Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku – organizacja zrzeszająca ludzi zafascynowanych astrologią, okultyzmem, magią i alchemią.

Jak widać, mnóstwo na świecie jest organizacji religijnych, które zrzeszają całe tysiące swoich aktywistów oraz zwolenników. Wiele teorii z nimi związanych zostało zafałszowanych, mnóstwo z nich zostało ukrytych w księgach oraz książkach powszechnie dostępnych. Istnieje mnóstwo źródeł aby lepiej je poznać, istnieje jednak niebezpieczeństwo, że zgłębiając wiedzę, narazimy się na kłopoty.

W: Bez kategorii

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post comment.

© 7445 Organizacje Społeczne. XHTML / CSS Valid.
Proudly designed by Theme Junkie.